До Інтернету мають доступ десятки мільйонів користувачів. Ріст і розвиток Інтернету три­ває, і на середину століття очікується значне збільшення ролі Інтернету у всіх інформаційних технологіях.

Будь обережним!

Сьогодні немає засобів впізнання особи, з якою спілкуєшся, тому важко перевірити інформацію щодо співрозмовника. Є дуже багато випад­ків, коли себе видають за інших, приписуючи собі гарну зовнішність, риси характеру, захоп­лення тощо. Подумай, чи хотів би ти спілкуватися з нещирою людиною?

Існують випадки потрапляння в рабство через мережу Інтернет. Дівчата та хлопці листу­ються з особами, які пропонують роботу за кордоном або одруження. Також існують випадки, коли за допомогою спілкування просять надіслати фотокартки, а потім, використовуючи монтаж, створюють фотокартки і розміщують на порносайтах.

З поширенням використання Інтернету з'явилося таке явище, як spam. Це коли на поштову адресу приходять листи з рекламними пропозиціями. Іноді за день їх може на­дійти від одного до 50. Уберегтися від цього дуже важко. Також Інтернет використовується шахраями, які можуть вимагати гроші, наприклад, на організацію допомоги. Як правило, дається тільки рахунок для перерахування грошей, немає ні координат організа­ції, ні інформації, якою діяльністю вони займаються, як довго існують тощо. Або надси­лається інформація про виграш грошей або якоїсь речі. Для того щоб отримати приз, треба зателефонувати за номером телефону, який є платним. А потім приходить великий рахунок за телефон.

Проблемним питанням є питання безпеки даних. Комп'ютери, підключені до глобаль­ної мережі, стають більш уразливими. І нема ніякої гарантії, що дані не використовують інші.


Скористайся правилами, які допоможуть безпечно працювати в Інтернеті

  1. Пам'ятай, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною.
  2. Постав себе на місце людини, з якою говориш.
  3. Відстоюй свою точку зору, але не ображай своїх співрозмовників.
  4. Коли ти використовуєш телекомунікації, то маєш справу з екраном комп'ютера. Ти не можеш жестикулювати, змінювати тон і вираз обличчя тощо. Твій вираз обличчя не має ніякого значення. Слова, тільки слова – це все, що бачить твій співрозмовник. Коли спілкуєшся по Інтернету, мож­на дуже легко помилитися в тлумаченні слів свого співрозмовника. Коли ти зв'язуєшся з ким-небудь, пам'ятай, що твої слова фіксуються.
  5. Дотримуйся етики спілкування.
  6. Поважай час і можливості інших. Існує стереотип, що сьогодні в людей залишається усе менше часу, і створення нових пристроїв дозволяє заощадити час. Коли ти надсилаєш електронну пошту або спілкуєшся в Інтернеті, ти фактично претендуєш на чийсь час. І тоді ти відповідаєш за те, щоб адресат не витратив цей час марно.
  7. Не давай ніякої особистої інформації (адресу, номер телефону, номер школи, місце ро­боти, опис квартири тощо).
  8. Не надсилай свої фотокартки незнайомим особам.
  9. Отримавши інформацію, яка змусить почуватися некомфортно, припини розмову та повідом про це людям, яким ти довіряєш.

Мої правила безпечної поведінки в Інтернеті

  • Я не надаватиму ніякої особистої інформації (ім'я, вік, адресу, номер телефону, но­мер школи, місце роботи) без згоди дорослих.
  • Якщо я отримаю інформацію, яка примусить мене почуватися некомфортно, я одра­зу розповім своїм близьким або вчителю. Мої опікуни знають усіх, з ким я спілкуюсь в Інтернеті.
  • Я ніколи не погоджусь зустрітися з тим, з ким я познайомився в Інтернеті, без попередньої згоди старших. Якщо я буду зустрічатися, то це буде людне місце, і я запрошу кого-небудь зі знайомих мені людей.
  • Я ніколи не вишлю свої фото людині, з якою я познайомився через Інтернет, не пора­дившись з дорослими.
  • Я не буду відповідати на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому.

Пам'ятай! Спілкування через Інтернет ніколи не замінить живого спілкування з друзями!


Відео для батьків. Інформація для роздумів